Auto

Zo kocht een man op een veiling van de overheid auto’s voor 1 euro per stuk

Hij kocht drie auto's en zestien andere items

zo kocht een man op een veiling van de overheid auto’s voor 1 euro per stuk Foto: © Ford

Als je een gokje durft te wagen op een auto, kun je bij een overheidsveiling in Nederland nog weleens een leuke deal vinden, maar zelden vind je de deal van de eeuw. We vermoeden dat het in de VS niet anders is, dus een man daar creëerde zijn eigen geluk. Hij kon een veiling van de overheid zo manipuleren dat hij voertuigen kocht voor 1 dollar per stuk. Net iets minder dan 1 euro, dus.

De man zorgde ervoor dat hij genoeg bood om de online veilingen te winnen. Zo bood hij 22.700 dollar op een bakwagen van Chevrolet, 9.000 dollar op een F-550 pick-up van Ford (waarschijnlijk iets ouder dan afgebeeld) en 8.300 dollar op een Ford Escape uit 2010. Naast de voertuigen won hij zestien andere veilingen van de overheid voor onder meer sieraden. Tot zover was het allemaal zuivere koffie.

Er was een lek in de betalingswebsite

Op het moment dat de man zijn gewonnen goederen moest betalen, paste hij zijn trucje toe. Blijkbaar kon hij de betalingswebsite van de overheid zo manipuleren dat hij per kavel slechts 1 dollar moest betalen. Logischerwijs kreeg de Amerikaanse overheid hier lucht van en werd de FBI op de zaak gezet. Uiteindelijk is de man vorige maand veroordeeld voor fraude.

We vragen ons bij dit soort dingen altijd af of de man tegen de lamp was gelopen als hij niet 1 dollar had ingevoerd, maar bijvoorbeeld de helft van de prijs. Maar dit zullen we ons niet hardop afvragen aangezien dat kan worden opgevat als advies om een effectieve crimineel te zijn. Dus blijf op school, doe je huiswerk en meer dan dat soort kreten.

TOP STORIES